Frankó Pállal, a FATOSZ elnökével készített interjút a Veranda magazin
Elkészült a Veranda magazin májusi kiadása, amelyet már május 3-tól megtalálnak az újságárusoknál.
A Veranda magazin értékmentő és hiánypótló építészeti, lakberendezési magazin a vidéki élet romantikájával. Témái között hagyományőrző parasztházak, romantikus otthonok, kastélyszállók, antik stílus, a külföld „ízei”.
Az újság országosan kéthavonta jelenik meg 20.000 példányszámban. Sőt az utóbbi időben már a határainkon túl is elérhető Szerbia, Szlovákia és Románia magyarlakta területein.
Falusi Turizmus: ,,Vendéglátóink kitűnnek emberszeretetükkel és törődnek a kapcsolatokkal.˝
Részlet az interjúból:,,Helytálló az a feltételezés, hogy az utóbbi években kezd egyre népszerűbbé válni a vidéki/falusi turizmus?"
,,A válasz egyértelműen igen. Hozzá kell ugyanakkor tenni, hogy a vidéki turizmus mindig is népszerű volt Magyarországon. Hazánk olyan természeti adottságokkal, épített örökséggel és hagyományokkal, kulturális értékekkel rendelkezik a vidéki Magyarországon, amely mindig is vonzó volt az utazók számára. Ennek a vidéki kínálatnak pedig egy jól körülhatárolható, értékekkel és élményekkel bővelkedő része a falusi turizmus."
,,Ön szerint miért jó falun pihenni? Milyen élményeket tud adni egy ilyen nyaralás?"
,,A vidéki Magyarország kiváló terep önmagunk megismerésére. A nyugalomban családdal, barátokkal együtt eltöltött idő igazi pihenés, kikapcsolódás és feltöltődés is egyben. Ne feledjük a magyar emberek vendégszeretetét sem. A vidéki turizmus kevésbé a tömegturizmusról szól. Nincsenek zsúfolt helyek, konfliktusok, ezek mind elkerülhetőek. A házigazdáink és a vidéki emberek emberszeretete fontos hívószó még a külföldiek számára is. A FATOSZ kiemelt fontosságúnak tartja a vidéki turizmus kínálatában az emberi kapcsolatokat. A házigazdák, a helyi szolgáltatók és a lakosság olyan élményeket tud adni akár egy piaci bevásárlás során is, amely örök élmény lehet."
,,Lesznek-e az idei évnek újdonságai? Ha igen, mik ezek?"
,,A vidék kínálata úgy gondoljuk, hogy évről évre egyre magasabb színvonalú. Gyakran halljuk, hogy a turisták meglepődnek milyen kiváló szállásokkal és programokkal várják a vendégeiket a házigazdák. Ez folyamatos fejlesztést is jelent. Szinte biztosak vagyunk benne, hogy nincs olyan vidéki szálláshely, falusi szálláshely, amely minden évben valamiféle fejlesztést ne hajtana végre. A fejlesztések motorja volt a korábbi Kisfaludy Szálláshelyfejlesztési Konstrukció. Ennek keretében a vidéki szálláshelyek szobaszám alapján 1 millió Ft-ot fordíthattak fejlesztésre szobánként. Ez a fejlesztési dinamika nem szűnt meg a támogatást követő időszakban sem. A szálláshelyeknek a szabadidős eszközök fejlesztése mostanra évenként ismétlődő feladatává vált a kollégáinknak. Egyre több kolléga fejleszti például a kerékpárállományát. A kerékpárok és pláne az elektromos kerékpárok kiváló eszközei a térség bebarangolásának."
Az interjú folytatásáról a magazinban olvashatnak.